Walter Kussner
Foto: Berliner Philharmoniker

Walter Küssner

Bratsj / Konstmester / Tyskland

Walter Küssner har vært en fast del av Berliner Philharmoniker siden 1989. Walter ville helst spille cello, men det spilte hans bror allerede. Han fikk anledning til å låne en bratsj på skolen og bestemte seg for dette instrumentet. Han fikk undervisning av Jürgen Kussmaul i Düsseldorf, Kim Kashkashian i New York og Michael Tree i St. Louis.

I 1987 ble han medlem av Bavarian Radio Symphony Orchestra i München. To år senere ble han ansatt i Berliner Philharmoniker. Han er også Berliner Philharmonikers arkivar og kjenner orkesterets innholdsrike historie meget godt. I tillegg er Walter professor ved Berlin’s Hanns Eisler Hochschule für Musik – og en meget dyktig sjakkspiller.

Walter er en av de faste mentorene i «KonstKnekt», og har vært med siden oppstarten i 2016. Her har han gjort en strålende jobb og var sterkt delaktig i å få Michael Grolid, tidligere KonstKnekt, inn på Krajanakademiet.

Til Vinterfestspill i Bergstaden 2026 har Walter Küssner vært en del av vårt kunstneriske råd som har satt sammen årets program.

Medvirkende på:

Åpningskonsert i Røros kirke 2026

Åpningskonsert i Røros kirke

Torsdag 05. mars 2026, kl 18:00

Storveis Underveis 2026

Storveis Underveis

Fredag 06. mars 2026, kl 12:00

Åtte årstider i Røros kirke

Åtte årstider i Røros kirke

Fredag 06. mars 2026, kl 18:00

Den femte årstid 2026

Den femte årstid i Røros kirke

Søndag 08. mars 2026, kl 11:00

Privacy Preference Center

Secret Link