Jakob Schweigert

Jakob Felix Schweigert

Fagott / Konstknekt

Jakob Felix Schweigert er en tysk fagottist, født i Berlin i 2003. Han begynte å spille fagott som elleveåring og fikk sin første undervisning av Holger Simon.

Allerede som ung musiker ble han tatt opp i flere av Tysklands fremste ungdomsorkestre. I 2018 fikk han plass i Landesjugendorchester Berlin, og to år senere ble han medlem av Bundesjugendorchester, det tyske nasjonale ungdomsorkesteret.

Etter å ha vunnet førstepris i den nasjonale musikkonkurransen Jugend musiziert begynte han i 2021 å studere ved Hochschule für Musik Würzburg, med Albrecht Holder og Moritz Winker som lærere. Han har også deltatt på mesterklasser med flere internasjonalt anerkjente fagottister.

Schweigert har opparbeidet seg orkestererfaring gjennom vikariater med blant andre Junge Deutsche Philharmonie og de filharmoniske orkestrene i Würzburg og Regensburg.

Jakob Felix Schweigert er en av knektene i orkesterakademiet KonstKnekt, og publikum opplevde han også under festspillene i 2026.

Medvirkende på:

Åpningskonsert i Røros kirke

Torsdag 11. mars 2027, kl 18:00

Den femte årstid i Røros kirke

Søndag 14. mars 2027, kl 11:00

Privacy Preference Center

Secret Link